Drodzy Rodzice Kandydatów ubiegających się o przyjęcie do klasy pierwszej
Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim

na rok szkolny 2019/2020
W zakładce  Rekrutacja przekazujemy Państwu niezbędne w procesie naboru informacje oraz dokumenty.

Z przyjemnością informuję, że w Miejskim Konkursie Plastycznym pt." Wiosenne Tradycje" spośród 219 prac plastycznych nadesłanych z 28 placówek oświatowych komisja konkursowa wyróżniła Uczniów Naszej Szkoły! Są to:
Michał Matkowski - kl. 4D,
Zuzanna Kaczmarek - kl. 4D,
Mieszko Książkiewicz - kl. 4B,
Kajetan Sulej - kl. 4B,
Agata Sienkowska - kl. 4C,
Antonina Misiak - kl. 5B
Gratulacje!
Laureaci i Rodzice zaproszeni są na wernisaż wystawy, który odbędzie się dnia 06.04.2019 o godz.12.00
w Galerii na Mansardzie,
ul. Łokietka 20a.

Katarzyna Markiewicz

Zaproszenie dla rodziców
Szanowni Państwo,
12 marca 2019 r. od godziny  16.00 -18.00  przygotowaliśmy wydarzenia targowe z myślą o Was:

zobacz więcej...>>>

Pragniemy poinformować, że uczniowie naszej szkoły
Maria Beszczyńska z klasy 6b, Ignacy Sosnowski z klasy 7b oraz Marek Putresza z klasy 8b,

zdobyli I miejsce w międzyszkolnym, gorzowskim konkursie Fraktale, którego celem jest promowanie
nauk matematycznych i przyrodniczych. Gratulacje!!!

Uwaga ósmoklasiści

Nadszedł czas wyboru. W załączniku przekazujemy Wam terminy dni otwartych w szkołach zawodowych.
Życzymy dobrych wyborów.

załącznik...>>>

Targi edukacyjne 2019

Oni są bezbłędni!

Miło nam poinformować, że w r. szk. 2018/2019 tytuł

Mistrza Ortografii Klas IV-VI zdobył Tymoteusz Wołyniec, uczeń kl. 5c.

Mistrzami Ortografii na poziomach klas zostali:

kl. VI – Julia Żurakowska, uczennica kl. 6c

kl. V – Tymoteusz Wołyniec, uczeń kl. 5c

kl. IV – Zofia Gryszko, uczennica kl. 4d

Gratulujemy!

Mamy mistrza!

22 listopada w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny Klas VII-VIII o tytuł Mistrza Ortografii.

To zaszczytne miano w tym roku szkolnym zdobyła Oliwia Bartkowiak, uczennica kl. 8B.

Wybraliśmy!!!

28.09.2018r. odbyły się szkolne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została Patrycja Augustyniak,
a jej zastępcami Ignacy Sosnowski i Marta Werenc.

Gratulujemy i życzymy dobrych pomysłów oraz ich realizacji.

28 września wzięliśmy udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Nasze matematyczki przygotowały nam karty pracy,
w których musieliśmy udowodnić, że znamy tabliczkę mnożenia. Klasa 7b wyszła ze szkoły i przepytywała przechodniów ze znajomości tabliczki mnożenia (też mieli problemy, tak jak my), natomiast nauczyciele znają ją - skąd wiemy, bo również zostali przepytani. Najlepszą zabawę mieliśmy, gdy po całej szkole musieliśmy szukać pary z wynikiem lub działaniem, które mieliśmy przyklejone na czole, policzku lub sweterku. Po znalezieniu pary otrzymywaliśmy słodkość.

zobacz fotogalerię...>>>

W tym roku po raz kolejny wsparliśmy gorzowskie hospicjum, kupując cebulki żonkili.
Sprzedając 200 cebulek, zebraliśmy 490,55 zł i daliśmy  chorym ,,nadzieję’’.

Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji ,,POLA NADZIEI” z serca DZIĘKUJEMY.

zobacz więcej...>>>

21 września 2018r. nasi uczniowie wzięli udział w Światowej akcji sprzątania świata pod hasłem "2 x więcej, 2 x czyściej".
Oprócz zbierania śmieci wykonaliśmy plakaty, które udekorowały nasze korytarze.
Pamiętajmy o segregacji śmieci!!!

Pippi mieszka w Gorzowie
12-letnia Maja Trepczyńska z Gorzowa oraz 11-letnia Aleksandra Pietrucha z Chojny otrzymały rolę Pippi w najnowszym musicalu,
realizowanym przez Filharmonię Gorzowską.
Premiera „Dogonić Pippi” już na początku grudnia. Przed dziećmi dwa miesiące intensywnej pracy.

więcej informacji...>>>

Udany weekend judoczek
W niedziele w Kobylinie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek w Sumo.
Bardzo dobrze zaprezentowały się dwie zawodniczki AZS-AWF Gorzów Wlkp.
Julia Piniewska (Szkoła Podstawowa nr 1) została mistrzynią Polski w wadze 65 kg.
Brązowy medal w wadze do 60 kg zdobyła Natalia Dul (Szkoła Podstawowa nr 21).

zobacz więcej>>> http://www.gorzow.pl/PL/3237/5914/Udany_weekend_judoczek/k/

Dzisiaj rozpoczęła się jesienna edycja "Czwartków lekkoatletycznych". Oto nasi reprezentanci w fotorelacji.

18 września 2018r. klasy 5a, 5b i 5c udały się na wycieczkę do Biskupina. Zwiedziliśmy osadę pierwszych rolników, osadę obronną ludności kultury łużyckiej, starożytne cywilizacje oraz wioskę wczesnopiastowską. Po zwiedzaniu udaliśmy się na przejażdżkę kolejką wąskotorową z Biskupina do Wenecji. Było suuuuper!

zobacz fotogalerię...>>>

Program Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki rozpoczął się w Gorzowie Wlkp. 18.05.2015 r.
i jest nadal kontynuowany od początku roku szkolnego.
W programie aktualnie bierze udział 62 uczestniczki.
1) SMOK GRUPA ŚRODOWISKOWA 2008
Sobota 11:00 - 12:30
2) SMOK GRUPA ŚRODOWISKOWA 2007
3) SMOK GRUPA ŚRODOWISKOWA 2006
Środa 19:15 - 20:45
Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki pozyskanych przez Polski Związek Koszykówki.

07 września 2018 roku na Placu Nieznanego Żołnierza, czyli popularnym Kwadracie uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w akcji
Cała Polska Czyta "Przedwiośnie". Mieliśmy okazję zapoznać się z fragmentami dzieła Stefana Żeromskiego i zostaliśmy zachęceni
do przeczytania całej powieści.