Program Ministerstwa Sportu i Turystyki - "Mały Mistrz"

Od początku roku szkolnego 2014/15 w naszej szkole ruszył program Ministerstwa Sportu i Turystyki - "Mały Mistrz". W projekcie bierze udział klasa Ib, której wychowawczynią jest pani Marta Szymkiewicz. Formuła „Małego Mistrza” opiera się na sześciu blokach sportowych (Rowerzysta - Turysta, Gimnastyk - Tancerz, Lekkoatleta, Piłkarz, Pływak, Narciarz) realizowanych przez cały rok szkolny.
Uczniowie za opanowanie danych umiejętności otrzymują naklejki do swoich legitymacji sprawności.

Początkowa faza projektu, polegała na pomiarze wysokości oraz masy ciała uczniów. Dodatkowo, każdy  z nich zmierzył się z trzema testami sprawności fizycznej: bieg wahadłowy 10x5m, marszobieg 600m oraz zwis na drążku. W ten oto sposób już na początku realizacji zadań związanych z „Małym Mistrzem”  możliwe było poznanie ogólnego poziomu kondycji fizycznej klasy Ib.

Warto zaznaczyć, że uczniowie klasy Ib z wielkim zaangażowaniem zdobywają kolejne sprawności! Mimo drobnych niepowodzeń zawsze chętnie podejmują dalsze próby Ci, którzy nie ćwiczą dzielnie kibicują  swoim kolegom w zmaganiach sportowych. Miejmy nadzieję, że wspólna praca połączona ze świetną zabawą zaowocuje już w niedalekiej przyszłości.

• Mały Mistrz - zdjęcie 2

Program Ministerstwa Sportu i Turystyki - "Mały Mistrz