Rok szkolny 2014 - 2015

21 listopada 2014r. został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy Rozpoznaj cytaty- Fantastyczny świat zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Pierwsze miejsce zajęła Martyna Bojba z kl. II b, drugie miejsce- Kornelia Rystał z kl. III d, a wyróżnienia otrzymały: Natalia Dębicka i Julia Nehring z kl. VI b.

13 i 14 listopada 2014r. kółko czytelnicze z kl. II b zorganizowało kiermasz książek, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Do pomocy włączyło się też troje uczniów z kl. VI c. Udało się sprzedać prawie 50 książek na kwotę ok. 300zł, a za część zysków z kiermaszu zostaną zakupione książki do biblioteki szkolnej. Następny kiermasz już w marcu.

15 września 2014 r. klasa II c gościła w szkolnej bibliotece. Dla dzieci była to jedna z pierwszych wizyt w tym roku szkolnym w naszej wypożyczalni. Pan Tomasz Flis, nasz bibliotekarz przygotował prezentację szkolnego księgozbioru. Dzieci oglądały książki zgromadzone na bibliotecznych regałach. Przypomniały sobie jakie są zasady korzystania z biblioteki oraz na czym polega praca bibliotekarza. Pan Tomasz na prośbę dzieci odszukała najstarszą książkę w księgozbiorze naszej biblioteki. Okazało się, że jest to książka autorstwa Adama Mickiewicza pt. „Pan Tadeusz”.

Dzieci wędrowały wśród regałów bibliotecznych i wybrały dla siebie interesujące książki. Klasa II c obiecała, że w każdym tygodniu wspólnie będzie odwiedzała bibliotekę szkolną. Dziękujemy Panu Tomkowi, za ciekawą lekcję biblioteczną!

Na przełomie listopada i grudnia do grona czytelników dołączyli również uczniowie klas pierwszych.

  • Biblioteka 2014/15 - zdjecie 7
  • Biblioteka 2014/15 - zdjecie 8